Własny sklep internetowy

Rozwijające się technologie oraz coraz bardziej popularny dostęp do Internetu powodują, że coraz więcej firm decyduje się na własny sklep internetowy.

Zakupy za pośrednictwem Internetu stają się coraz bardziej popularne ze względu na szybkość dotarcia do produktu i niższe ceny wynikające z niższych kosztów sprzedaży. Najważniejszą korzyścią płynącą z posiadania sklepu internetowego jest możliwość dotarcia do ponad 15 mln polskich internautów.

W zeszłym roku wartość rynku e-commerce w wyniosła ponad 10 mld zł. Według badań Gemius S.A. dla 93,2% badanych Internet jest najłatwiejszym sposobem na zdobywanie informacji. Czy można zignorować tak dużą grupę potencjalnych klientów? A wystarczy poświęcić trochę czasu na założenie własnego sklepu internetowego i dołączyć do tego prężnie rozwijającego się rynku.

Ponosząc stosunkowo nieduże koszty, związane z założeniem sklepu internetowego masz szansę zwiększyć swoje przychody o kilkadziesiąt procent.

Korzyści z posiadania sklepu internetowego

Prowadzenie własnego sklepu internetowego pozwoli Ci dotrzeć do nowej grupy odbiorców i to taniej niż na tradycyjnym rynku. Łatwość prezentowania oferty sklepu Internetowego powoduje, że łatwiej zaprezentować znacznie szerszą ofertę niż w tradycyjnym sklepie.

Jeśli się zastanawiasz jakie korzyści wynikają z własnego sklepu internetowego, poniżej przedstawiam najważniejsze z nich:

  • Własny sklep internetowy to oszczędność kosztów funkcjonowania i wyposażania biur i sklepu.
  • Własny sklep internetowy oznacza niski koszt obsługi klienta - w większości sklepów internetowych w Polsce do obsługi tego typu sprzedaży wystarczy jedna osoba.
  • Własny sklep internetowy pozwoli Ci poszerzyć zasięg do całej Polski, a nawet zagranicy.
  • Własny sklep internetowy pozwoli Ci pozyskiwanie nowych Klientów.
  • Własny sklep internetowy nie wymaga od Ciebie bezpośredniej i ciągłej obsługi Klienta. Jeśli klient zdecyduje się na dokonanie zakupu, otrzymujesz maila.
  • Własny sklep internetowy umożliwia prezentację aktualnej oferty oraz przyjmowanie zamówień i ich dalszą obsługę przez oprogramowanie sklepu internetowego.
  • Własny sklep internetowy pozwoli Ci zbudować bazę stałych Klientów i utrzymywanie z nimi kontaktu.
  • Własny sklep internetowy to zwiększenie zysków bez ponoszenia dodatkowych miesięcznych kosztów.
  • Własny sklep internetowy pozwoli Ci oszczędzić czas obsługi sprzedaży. Klient dokonuje zakupu sam, bez Twojego udziału.

Dowiedz się więcej o prowadzeniu, o tym co może Ci dać własny sklep internetowy.

do góry ↑